27 Грудня 2021
404

Чистота форм

Як правильно зробити форму реєстрації на мобільному сайті?

Електронна комерція в Україні під час пандемії зростає по 30% на рік, однак витрати українців на покупки товарів і послуг в інтернеті все ще дуже малі. Ми тратимо у мережі в 5-8 разі менше, аніж сусіди, наприклад, поляки і чехи.

При цьому доля мобільного трафіку в Україні щороку зростає і становить уже близько 70%. Однією з причин чому українські користувачі мало купують в інтернеті, незважаючи на високе поширення смартфонів, є незручні мобільні версії сайтів електронних магазинів, складні форми реєстрації з малих екранів та відсутність зручної оплати Apple та Google Pay.

Спеціалісти LEAD9, які майже 15 років займаються розробкою комунікації зі споживачами з мобільних пристроїв назвали 5 ознак успішної мобільної форми реєстрації і оплати:

1. Мобільний екран може помістити набагато менше аніж звичайний. Зменшуйте обсяг інформації в рази і залишайте тільки найголовніше. Ідеально: 3-5 елементів на один екран – лого, слоган або назва товару, велика кнопка “Зареєструватися” або “Купити”.

2. Форма заповнення даних в ідеалі має містити 2-3 поля: Ім’я, Прізвище, телефон. А більше і не потрібно — на сьогодні номер мобільного це універсальний та унікальний ідентифікатор.

3. Мінімізуйте графічні елементи на сторінці, тоді вона завантажуватиметься швидше. Замість об’ємних фото спеціалісти з LEAD9 радять використовувати заливки з кольорів і прості геометричні форми. 

4. Перевірте наскільки швидко вантажиться ваш сайт. Сьогодні прийнятний час очікування на звантаження мобільної сторінки — 0,8 сек. Тобто моргнув очима і сайт уже повинен з’явитися. І неважливо наскільки у вас крута графіка і чудова анімація, якщо все це вантажиться більше 3-х секунд, споживач просто не дочекається, щоб побачити всю цю красу!

5. Обов’язково додайте можливість оплати через Apple та Google Pay. Для мобільних версій вона повинна бути пріоритетною.

Нижче наведено кілька прикладів вдалих мобільних сайтів і форм реєстрації.