26 Січня 2022
1085

QR-код, який не дратує

QR-коди впевнено увійшли в наше життя. Ще 5 років тому майже ніхто не вірив, що ми будемо з легкістю сканувати ці “оптичні ілюзії” на меню кафе, в транспорті чи навіть на рекламі. Та що там казати, навіть провідники у поїздах уже сканують їх пачками щодня!Але, така масова любов до QR часто обертається до маркетологів іншим боком, коли їх починають ліпити й куди не потрібно. Ну от скажімо, на білборди чи іншу зовнішню рекламу, та ще й в таких місцях, де засканувати код (без ризику для власного життя) досить складно.

Команда LEAD9 одна з перших в Україні почала використовувати QR для маркетингу, як для власних цілей (на візитках ще 15 років тому) так і для клієнтів. Тому наводимо кілька простих правил, як не профукати ефективність у кампанії з QR-кодом:

1. Розмір та відстань має значення. Для зручного сканування навіть на старих смартфонах з простішими камерами не друкуйте QR-коди менші за 1,5 х 1,5 см. Також відстань від камери смартфона до QR-кода не має бути більшою за кілька метрів, в ідеалі до 1 м. Так ваш гаджет без проблем впорається із розшифруванням інформації у коді.

2. В коді можна зашифрувати лінк або текст. В будь-якому випадку інформація має відповідати тому, що вказано в рекламі а перехід та прочитання мають бути швидкими та зручними. Враховуйте, що якщо ви розміщуєте на коді лінк на сайт, то у споживача має бути інтернет. Адже були випадки розміщення реклами з QR-кодами у вагонах метро, кілька років тому, коли там ще не було інтернету.

3. Код можна зробити не лише чорно-білим, але й дизайнерським, як на прикладі нашої кампанії 2012 року (так, 10 років тому!) для Світоча.

QR-код з упаковки цукерок до Євро 2012 вів на популярний мобільний додаток- гід по місту Львову, який спеціально забрендували для такого випадку.

Робіть так, і хай прибуде з вами сила мобайлу!

#QRкод #реклама #маркетинг #смартфон