Uncategorized

QR-код, який не дратує

Опубликовано: 26 Січня, 2022 в 4:57 pm

Автор:

Категории: Uncategorized

QR-коди впевнено увійшли в наше життя. Ще 5 років тому майже ніхто не вірив, що ми будемо з легкістю сканувати ці “оптичні ілюзії” на меню кафе, в транспорті чи навіть на рекламі. Та що там казати, навіть провідники у поїздах уже сканують їх пачками щодня!Але, така масова любов до QR часто обертається до маркетологів іншим боком, коли їх починають ліпити й куди не потрібно. Ну от скажімо, на білборди чи іншу зовнішню рекламу, та ще й в таких місцях, де засканувати код (без ризику для власного життя) досить складно.

Команда LEAD9 одна з перших в Україні почала використовувати QR для маркетингу, як для власних цілей (на візитках ще 15 років тому) так і для клієнтів. Тому наводимо кілька простих правил, як не профукати ефективність у кампанії з QR-кодом:

1. Розмір та відстань має значення. Для зручного сканування навіть на старих смартфонах з простішими камерами не друкуйте QR-коди менші за 1,5 х 1,5 см. Також відстань від камери смартфона до QR-кода не має бути більшою за кілька метрів, в ідеалі до 1 м. Так ваш гаджет без проблем впорається із розшифруванням інформації у коді.

2. В коді можна зашифрувати лінк або текст. В будь-якому випадку інформація має відповідати тому, що вказано в рекламі а перехід та прочитання мають бути швидкими та зручними. Враховуйте, що якщо ви розміщуєте на коді лінк на сайт, то у споживача має бути інтернет. Адже були випадки розміщення реклами з QR-кодами у вагонах метро, кілька років тому, коли там ще не було інтернету.

3. Код можна зробити не лише чорно-білим, але й дизайнерським, як на прикладі нашої кампанії 2012 року (так, 10 років тому!) для Світоча.

QR-код з упаковки цукерок до Євро 2012 вів на популярний мобільний додаток- гід по місту Львову, який спеціально забрендували для такого випадку.

Робіть так, і хай прибуде з вами сила мобайлу!

#QRкод #реклама #маркетинг #смартфон

SMS, чат-бот чи сайт?

Опубликовано: 13 Січня, 2022 в 6:42 pm

Автор:

Категории: Uncategorized

Які канали використати для реєстрації в акції?

Останнім часом все більшої популярності набирають месенджери та чат-боти. Але чи є вони дійсно ефективним каналом для збільшення кількості учасників промо чи програми лояльності? І в яких випадках використовувати чат-боти разом із SMS та сайтом?

Спеціалісти LEAD9 наводять кілька прикладів із практики. В акції для Snickers чат-бот спрацював супер, бо за QR-кодом на упаковці був лендинг з вибором каналів реєстрації: чат-бот чи сайт. Більшість учасників обрала саме чат-бот в Telegram. В акції для Клуб 4 Лапи чат-бот був представлений, як додаткова опція на сайті, тому більшість учасників для реєстрації обрали саме сайт, а не чат-бот.

“У чат-ботів великий потенціал, особливо серед молодіжної аудиторії. Однак, старші учасники, швидше за все, нададуть перевагу SMS або сайту. Ми бачимо це по численних промо акціях, наприклад, для Snickers і Клуб 4 Лапи. Тому в акціях орієнтованих на молодь, для реєстрації можна пропонувати чат-бот або зв’язку чат-бот/сайт. В промо орієнтованих на старшу аудиторію для більшої ефективності варто підключати ще й SMS,” – зазначає Старший менеджер по роботі з клієнтами LEAD9 Галина Одарчук.

З подальшим ростом користування мобільними пристроями, месенджери будуть набирати все більше ваги і чат-боти можна буде уже у 2022 році використовувати як повноцінні канали комунікації зі споживачами.

Чистота форм

Опубликовано: 27 Грудня, 2021 в 4:16 pm

Автор:

Категории: Uncategorized

Як правильно зробити форму реєстрації на мобільному сайті?

Електронна комерція в Україні під час пандемії зростає по 30% на рік, однак витрати українців на покупки товарів і послуг в інтернеті все ще дуже малі. Ми тратимо у мережі в 5-8 разі менше, аніж сусіди, наприклад, поляки і чехи.

При цьому доля мобільного трафіку в Україні щороку зростає і становить уже близько 70%. Однією з причин чому українські користувачі мало купують в інтернеті, незважаючи на високе поширення смартфонів, є незручні мобільні версії сайтів електронних магазинів, складні форми реєстрації з малих екранів та відсутність зручної оплати Apple та Google Pay.

Спеціалісти LEAD9, які майже 15 років займаються розробкою комунікації зі споживачами з мобільних пристроїв назвали 5 ознак успішної мобільної форми реєстрації і оплати:

1. Мобільний екран може помістити набагато менше аніж звичайний. Зменшуйте обсяг інформації в рази і залишайте тільки найголовніше. Ідеально: 3-5 елементів на один екран – лого, слоган або назва товару, велика кнопка “Зареєструватися” або “Купити”.

2. Форма заповнення даних в ідеалі має містити 2-3 поля: Ім’я, Прізвище, телефон. А більше і не потрібно — на сьогодні номер мобільного це універсальний та унікальний ідентифікатор.

3. Мінімізуйте графічні елементи на сторінці, тоді вона завантажуватиметься швидше. Замість об’ємних фото спеціалісти з LEAD9 радять використовувати заливки з кольорів і прості геометричні форми. 

4. Перевірте наскільки швидко вантажиться ваш сайт. Сьогодні прийнятний час очікування на звантаження мобільної сторінки — 0,8 сек. Тобто моргнув очима і сайт уже повинен з’явитися. І неважливо наскільки у вас крута графіка і чудова анімація, якщо все це вантажиться більше 3-х секунд, споживач просто не дочекається, щоб побачити всю цю красу!

5. Обов’язково додайте можливість оплати через Apple та Google Pay. Для мобільних версій вона повинна бути пріоритетною.

Нижче наведено кілька прикладів вдалих мобільних сайтів і форм реєстрації.

13 років досвіду на 13 сторінках

Опубликовано: 12 Листопада, 2021 в 8:16 pm

Автор:

Категории: Uncategorized

Друге видання Кишенькового посібника з мобільного маркетингу опубліковане LEAD9 4 роки тому актуальне сьогодні як ніколи! Адже ми ще 10 років тому назвали чимало технологій і сервісів, якими багато хто з нас користується сьогодні щодня. Наприклад, QR-коди, мобільні додатки і месенджери. Але що там довго говорити, почитайте та переконайтеся самі 🙂

Цей посібник – результат 10-річного досвіду (уже 13 річного!) роботи агенції мобільного маркетингу LEAD9.
Він буде корисний всім тим, хто цікавиться темою комунікації зі споживачем через мобільні пристрої.

І хай прибуде з нами сила мобайлу!